به گزارش  خبرنگار اقتصادی ایرنا، جداول آماری وزارت صنعت نشان می دهد، نرخ هر کیلو گرم تیرآهن نمره ۱۴ ذوب آهن در آبان ماه امسال ۵۳ هزار و ۹۸۲ ریال بود که در مقایسه با رقم ۲۸ هزار و ۲۶۵ ریال ماه مشابه پارسال، ۹۱ درصد رشد نشان می دهد.

همچنین قیمت هر کیلوگرم تیرآهن۱۴ در آبان نسبت به مهرماه امسال(۵۵ هزار و ۵۱۱ ریال)، افت ۲٫۸ درصدی داشت.

تیرآهن ۱۶ ذوب آهن نیز آبان ماه امسال هر کیلوگرم ۴۷ هزار و ۳۴ ریال بود که در مقایسه با رقم ۲۷ هزار و ۶۹۵ ریال پارسال در ماه مشابه، افزایش ۶۹٫۸ درصدی را ثبت کرد.
علاوه براین، قیمت هر کیلوگرم تیرآهن۱۶ آبان ماه در مقایسه با مهرماه که ۴۸ هزار و ۷۶ ریال بود، کاهش ۲٫۲ درصدی را نشان می دهد.

برپایه آمارهای وزارت صنعت، قیمت هرکیلوگرم تیرآهن ۱۸ ذوب آهن آبان ماه امسال ۴۴ هزار و ۳۳۳ ریال ثبت شده که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته(۲۸ هزار و ۲۰۷ ریال)، افزایش ۵۷٫۲ درصدی دارد.

قیمت هر کیلوگرم تیرآهن ۱۸ آبان در مقایسه با مهرماه امسال که ۴۶ هزار و ۱۲۰ ریال بود، کاهش ۳٫۹ درصدی را نشان می دهد.
آمار وزارت صنعت گویای آن است که هر کیلوگرم نبشی ۱۲ در آبان ماه امسال به ارزش ۴۹ هزار و ۴۶۴ ریال رسید و نسبت به ماه مشابه پارسال(۲۴ هزار و ۵۸ ریال)، رشد ۱۰۵٫۶ درصدی را ثبت کرد. بهای هر کیلوگرم نبشی ۱۲ در آبان ماه نسبت به مهرماه امسال(۴۹ هزار و ۹۲۸ ریال)، به میزان ۰٫۹ درصد افت داشت.

نبشی۸ نیز در آبان ماه به ارزش هر کیلوگرم ۴۹ هزار و ۴۲۸ ریال قیمت داشت که در مقایسه با نرخ آن در ماه مشابه سال گذشته(۲۴ هزار و ۴۵ ریال)، رشد ۱۰۵٫۶ درصدی یافت.
مقایسه قیمت نبشی۸ در آبان ماه با مهر امسال(۴۹ هزار و ۹۰۹ ریال)، یک درصد کاهش نشان می دهد.

بررسی خبرنگار ایرنا از این آمارها نشان می دهد که قیمت هر کیلوگرم میلگرد ساده ۸ در آبان ماه به ۴۸ هزار و ۸۰۱ ریال رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال(۲۴ هزار و ۱۰۵ ریال) افزایش ۱۰۲٫۵ درصدی دارد.
قیمت هر کیلوگرم میلگرد ساده ۸ در آبان ماه نسبت به مهرماه(۵۰ هزار و ۹۹ ریال)، افت ۲٫۶ درصدی را ثبت کرد.
علاوه براین، میلگرد آجدار ۱۲ نیز آبان ماه به هر کیلوگرم ۴۶ هزار و ۸۱۲ ریال رسید و نسبت به ماه مشابه پارسال(۲۳ هزار و ۵۰ ریال)، رشد ۱۰۳٫۱ درصدی دارد.
قیمت هر کیلوگرم میلگرد آجدار۱۲ در آبان در مقایسه با مهرماه(۴۸ هزار و ۳۴۱ ریال)، ۳٫۲ درصد کاهش داشت.
همچنین آمار وزارت صنعت نشان می دهد، هر کیلو گرم میلگرد آجدار۱۴ در آبان ماه امسال به رقم ۴۶ هزار و ۵۷۵ ریال رسید و نسبت به هشتمین ماه پارسال، افزایش ۱۰۲٫۶ درصدی دارد.
آبان ماه امسال قیمت هر کیلوگرم میلگرد آجدار۱۴ در مقایسه با مهرماه(۴۸۱ هزار و ۷۱۷ ریال)، ۳٫۹ درصد کاهش ارزش ثبت شد.

** افزایش قیمت سیمان در آبان ماه

آمار وزارت صنعت گویای آن است، قیمت هر تن سیمان خاکستری تیپ(۳۲۵- ۱) فله در آبان ماه به یک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۳۸۱ ریال رسید و در مقایسه با نرخ این مصالح ساختمانی در ماه مشابه پارسال(هر تن یک میلیون و ۳۲۱ هزار و ۸۶۱ ریال)، ۱۸٫۳ درصد افزایش نشان می دهد.
همچنین نرخ این ماده با منشا معدنی، آبان ماه نسبت به مهرماه امسال که هر تن یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۲۰۴ ریال بود رشد ۱٫۲ درصدی دارد.

سیمان خاکستری تیپ (۳۲۵- ۱) پاکتی نیز در آبان ماه نرخ ۹۹ هزار و ۸۵۳ ریالی داشت؛ این رقم در مقایسه با آبان پارسال که ۸۰ هزار و ۵۶۸ ریال بود، ۲۳٫۹ درصد افزایش داشت.
قیمت پاکتی سیمان خاکستری تیپ (۳۲۵- ۱) آبان ماه نسبت به مهرماه امسال(۹۷ هزار و ۹۵۹ ریال)، به میزان ۱٫۹ درصد رشد را ثبت کرد.

علاوه براین، قیمت سیمان خاکستری تیپ ۲ پاکتی، آبان ماه امسال به ۱۰۲ هزار و ۹۲۴ ریال رسید و نسبت به آبان پارسال با نرخ ۸۲ هزار و ۴۷۹ ریال، رشد ۲۴٫۸ درصدی دارد.
بهای سیمان خاکستری تیپ ۲ در آبان ماه امسال نسبت به ماه پیش از آن که ۱۰۰ هزار و ۲۹۱ ریال بود، افزایش ۲٫۶ درصدی داشت.
به گزارش ایرنا، آمارها نشان می دهد اکنون ایران به عنوان دهمین فولادساز جهان محسوب می شود و ظرفیت این بخش به رقم ۳۵ میلیون تن رسیده است.
انتظار می رود امسال ۲۴ تا ۲۵ میلیون تن فولاد خام (میانی) در کشور تولید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code