به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، آمار رسمی منتشر شده از سوی دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی مربوط به تحولات بازار مسکن در خرداد ماه امسال نشان می دهد که تعداد ۶ هزار و ۱۲۷ فقره معامله خرید و فروش مسکن ثبت شده که در مقایسه با خرداد پارسال و اردیبهشت ماه امسال به ترتیب ۵۹ و ۵۱ درصد کاهش داشت.

مدیر بازنگری طرح جامع مسکن با بیان اینکه بازار با افزایش قیمت در عین حال کاهش حجم معاملات ( رکود تورمی ) روبروست گفت: پیش بینی می شود شیب افزایش قیمت مسکن بتدریج در ماه های آینده کاهش پیدا کند.

فردین یزدانی مدیر بازنگری طرح جامع مسکن با اشاره به وضعیت اخیر بازار مسکن، در ارتباط با علت افزایش قیمت ها در بازار مسکن برخلاف کاهش مداوم حجم معاملات، گفته است: یکی از دلایل بروز چنین وضعیتی در بازار مسکن آن است که بخش مسکن به دوره رونق تولید وارد نشده و می توان گفت با وجود تقاضا در بازار مسکن در یکسال گذشته، عرضه افزایشی نبوده است.

وی افزود: فعالیت ساختمان سازی به دلیل قیمت بالای زمین و مصالح ساختمانی سودده نیست و سازندگان ورود به این بخش را همچون گذشته یک فعالیت سودده در مقایسه با سایر بازارها تلقی نمی کنند.

به گفته یزدانی، افزایش قیمت زمین و مصالح ساختمانی سبب می شود تا قیمت تمام شده تولید افزایش پیدا کند.

یزدانی در پایان گفت در صورتی که حجم عرضه مسکن با تقاضای موجود در بازار به تناسب برسد می توان امیدوار بود بازار مسکن در یک مسیر تعادلی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود شیب افزایش قیمت مسکن به تدریج در ماه های آینده کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code