پیش بینی رکورد تولید فولاد کشور طی سال جاری

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته ۲۵ میلیون تن فولاد در کشور تولید شد و برنامه تولید فولاد برای سال جاری نیز ۳۰ میلیون تن است.

پیش بینی ثبت رکورد تولید ۳۰ میلیون تن فولاد در کشور طی امسال

جعفر سرقینی افزود: ایران با تولید ۲۵ میلیون تن فولاد در سال گذشته توانست دو کشور را پشت سر بگذارد بطوری که امروز در تولید فولاد رتبه دهم جهانی را دارد.

وی همچنین اظهارداشت: کشور رتبه تک رقمی تولید فولاد را با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته حداکثر تا دو سال آینده تجربه خواهد کرد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بطورکلی در چشم انداز ۲۰ ساله کشور ۵۵ میلیون تن ظرفیت برای فولاد منظور شده است یعنی در سال ۱۴۰۴ باید به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در ایران رسید.

وی در ادامه افزود: برنامه مزبور در سر لوحه کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت و از سال ۱۳۹۲ به شدت این موضوع تعقیب شد به گونه ای که ظرفیت ۱۸ میلیون تنی تولید فولاد کشور در شش سال قبل با راه اندازی طرح های مختلف امروز به ۳۵ میلیون تن در سال رسیده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: مصرف فولاد هم اکنون در کشور ۱۴ تا ۱۵ میلیون تن بیشتر نیست معنی حرف اینکه اگر ۳۰ میلیون تن فولاد در ایران تولید شود باید ۱۵ میلیون تن روی ریل صادرات قرار گیرد در حالیکه سال گذشته ۸,۵ میلیون تن فولاد از مملکت صادر شده است.

وی در ادامه یادآورشد: چالش اصلی صنعت فولاد ایران در شرایط حاضر پیدا کردن بازارهای صادراتی است که باید در این مسیر تلاش های مضاعفی صورت گیرد.

سرقینی تصریح کرد: طرح های بسیاری طی این شش سال در کشور راه افتاد و امروز ۳۵ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور وجود دارد.

وی گفت: مصرف فولاد با توجه به رکود ساخت و ساز درداخل طی چند سال گذشته به حداقل رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code