رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و  فولاد از کاهش هزار تومانی قیمت انواع آهن آلات در صورت عرضه مجدد­ فولاد در بورس کالا خبر داد.

محمد آزاد  با اشاره به عرضه نشدن ­فولاد در ­بورس طی دو هفته گذشته افزود: این موضوع وضعیت بازار آهن و فولاد را به هم زده است.

وی با بیان اینکه این روند کمبود مصنوعی در بازار ایجاد می کند گفت: ما درکشور هیچگونه کمبود آهن نداریم و به دلیل تولید قابل توجه این کالا،­ صادرات در این بخش انجام می شود.

آزاد­ با اشاره به کاهش قیمتها در هفته جاری نسبت به هفته گذشته ادامه داد: در هفته جاری­ آهن آلات­ به قیمت۴۷۰۰ تومان به فروش رسیده درحالی که هفته گذشته این رقم ۵۵۰۰ تومان بوده است.

وی ­با بیان اینکه کالای عرضه شده در بورس امکان ۳ درصد رقابت در خرید و فروش داشت افزود: این رقم هم اکنون به ۱۰ درصد رسیده است و باوجود اینکه این رقم منافع تولید کننده را تامین می کند اما خللی در بازار ایجاد نخواهد کرد.

رئیس ­اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد  درخصوص قیمت انواع آهن آلات پرمصرف گفت:­ امروز قیمت میلگرد در بازار آزاد ­۴۵۰۰ ­تا ۴۶۰۰،​قیمت تیر آهن ۴۸۰۰ ­و آهن پروفیل و لوله نیز ۵۲۰۰ تومان عرضه شده است.

خبرگزاری صدا و سیما