شرکت فولاد مبارکه با ۱۳۰هزار میلیارد ریال سرمایه جدید بزرگ‌ترین شرکت بورس اوراق بهادار شد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه شرکت فولاد مبارکه اصفهان را در زمان پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران در اسفند ۱۳۸۵،  ۱۵هزار میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال بیان کرد و گفت: پس‌ازآن در چهار مرحله، سرمایۀ این شرکت فولادی ۷۵هزار  میلیارد ریال افزایش یافت.

حمیدرضا عظیمیان بر افزایش سرمایه جدید به میزان ۵۵هزار میلیارد ریال تاکید کرد و افزود: با احتساب افزایش سرمایۀ جدید، سرمایۀ این شرکت به ۱۳۰هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت و شرکت فولاد مبارکه در میان شرکت‌های بزرگ پذیرفته‌شده در بورس در جایگاه اول قرار خواهد گرفت.

وی گفت: این سرمایه جدید تا مبلغ تعیین‌شده در چهار حوزه عمده از قرار ۳۶درصد برای تکمیل سرمایۀ در گردش ویژه برنامه‌های آینده، بازیافت مخارج سرمایه‌ها به‌منظور تکمیل طرح‌های در دست اجرا به میزان ۳۴درصد، بازیافت مخارج بابت تملک سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت به میزان ۱۶درصد و ۱۴درصد هم مشارکت در افزایش سرمایۀ شرکت‌های فرعی و وابسته سرمایه‌گذاری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه اصفهان با تأکید بر این‌که افزایش ۷۳درصدی سرمایه، فرصت‌های مناسبی برای فولاد مبارکه فراهم خواهد کرد افزود: این شرکت با بهره‌گیری مناسب از این فرصت‌ها می‌تواند برای دست یابی به اهداف راهبردی همچنین تحقق ماموریت و رسالت خود گام‌های مهمی بردارد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان بیش از نیمی از فولاد کشور را تامین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code