انجمن جهانی فولاد گزارش داد تولید فولاد ایران در مدت ۱۰ ماهه اخیر ۱۹ درصد رشد داشته است.

بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد (ورلد استیل)، تولید فولاد خام ایران در اکتبر سال ۲۰۱۸ با ۱۰.۶ درصد افزایش نسبت به اکتبر سال ۲۰۱۷، به ۲.۰۷ میلیون تن رسید. تولید ایران در ۱۰ ماهه سال میلادی جاری، ۲۰.۵۹۰ میلیون تن بود که در مقایسه با ۱۷.۳۰۳ میلیون تن در مدت مشابه سال ۲۰۱۷، به میزان ۱۹ درصد افزایش نشان داد.

رشد تولید فولاد ایران

در میان سایر تولیدکنندگان، تولید فولاد چین در اکتبر سال ۲۰۱۸ با ۹.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۸۲.۶ میلیون تن رسید. ژاپن ۸.۶ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۴.۵ درصد کاهش نسبت به اکتبر سال ۲۰۱۷ داشت. تولید هند در همین مدت با ۰.۴ درصد افزایش، به ۸.۸ میلیون تن و کره جنوبی با ۳.۵ درصد رشد، به ۶.۲ میلیون تن رسید.

در اتحادیه اروپا، تولید فولاد خام فرانسه در اکتبر، با ۳.۵ درصد کاهش نسبت به اکتبر  سال ۲۰۱۷ به ۱.۳ میلیون تن رسید، اما در همین مدت، تولید ایتالیا با ۱.۱ درصد افزایش، به ۲.۳ میلیون تن رسید. تولید اسپانیا نیز با ۷.۴ درصد کاهش، ۱.۳ میلیون تن بود.

تولید فولاد خام ترکیه ۴.۳ درصد در اکتبر سال ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت و به ۳.۲ میلیون تن رسید .تولید آمریکا با ۱۰.۵ درصد افزایش، ۷.۶ میلیون تن و تولید اوکراین با ۶.۷ درصد کاهش، ۱.۸ میلیون تن بود.

تولید فولاد خام جهان در ۱۰ ماه سال میلادی جاری ۴.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.

همچنین در ماه اوت ۲۰۱۸ میلادی، تولید فولاد خام ایران با رشد ۹ درصدی به یک میلیون و ۹۸۰ هزار تن فولاد خام رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و ۸۱۶ هزار تن بود. ۶۴ کشور فولادساز جهان در ۸ ماهه نخست۲۰۱۸میلادی، یک میلیارد و ۱۹۴میلیون و ۱۵۳هزار تن فولاد خام تولید کردند.

این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون و ۵۰۷ هزار تن بود که ۷/ ۴ درصد رشد کرده است. همچنین میزان تولید ماه اوت ۲۰۱۸ فولادسازان جهانی (۱۵۱میلیون و ۹۵۱هزار تن) نسبت به میزان تولید ۲۰۱۷ (۱۴۷ میلیون و ۸۵۲ هزار تن) نشان می‌دهد که این روند ۸/ ۲ درصد افزایش یافته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code