بیشترین افزایش تولید فولاد در جهان طی سه ماه گذشته توسط ایران

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۱ دی ۹۷ لغایت ۱۱ فروردین ۹۸) ، میانگین تولید فولاد خام جهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴٫۵ درصد افزایش یافت؛ در این دوره زمانی، ایران با رشد ۷٫۱ درصدی بیشترین افزایش تولید را رقم زد.

به گزارش  روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، براساس اعلام انجمن جهانی فولاد(World Steel Association)، از ابتدای ژانویه تا پایان مارس۲۰۱۹ میلادی ،۶۴کشور فولادساز جهان ۴۴۴میلیون و ۱۱۶ هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید مدت مشابه سال گذشته(۴۲۵ میلیون و ۶۰ هزار تن) ۴٫۵درصد رشد نشان می دهد.

تولید فولاد ایران نیز در دوره یاد شده با ۷٫۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، به رقم ۶ میلیون و ۲۲۳هزار تن رسید.

انجمن تولید کنندگان فولاد ایران هم اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان بهمن سال ۹۷ حدود چهار میلیون و ۴۸۴ هزار تن فولاد میانی (خام) و ۲ میلیون و ۶۱۲ هزار تن محصولات فولادی صادر شد.

همچنین تولید ۶۴ کشور فولاد ساز درماه مارس ۲۰۱۹ میلادی( ۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین ) به ۱۵۵میلیون و ۹ هزار تن رسید که حاکی از رشد ۴٫۹ درصدی نسبت مارس ۲۰۱۸ میلادی است.
تولید فولاد خام ایران در مارس ۲۰۱۹ با رشد ۱۹٫۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲ میلیون و ۲۳۵هزار تن افزایش یافت. این رقم در مارس سال ۲۰۱۸ یک میلیون و ۸۶۶ هزار تن بود.
سه ماهه نخست ۲۰۱۹، به ترتیب چین با تولید ۲۳۱میلیون و ۶۹ هزارتن، هند با ۲۷میلیون و۳۳۳هزار تن، ژاپن با ۲۴ میلیون و ۹۷۱ هزار تن، آمریکا با۲۲ میلیون و ۲۲۶ هزار تن وکره جنوبی با ۱۸ میلیون و ۱۰۸ هزارتن پنج کشور برتر فولادساز جهان بودند.
پیش از این «اردشیر سعدمحمدی» معاون سازمان ایمیدرو گفته بود: پارسال از مجموع ۳۵ میلیون ظرفیت فولاد کشور، ۲۵ میلیون تن در فرآیند تولید مورد استفاده قرار گرفت و بر این اساس ۳۰ درصد ظرفیت خالی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code