تاجگردون گفت:​ رفع مشکلات کامیون داران در سطوح جلسات بالای مدیریتی کشور در دست بررسی است.

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گجساران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: با اتخاذ تصمیمات مهم در هفته آینده شاهد خبرهای خوشی برای این قشر خواهیم بود.

وی اضافه کرد: این صنف با یک سری مشکلات زیرساختی مواجه بود که در دوره ای مورد غفلت قرار گرفت.

تاجگردون تصریح کرد: از آنجا که مسائل مبتلابه کامیون داران بر همه بخش های اقتصادی کشور تاثیرگذار است هم در جلسات سران قوا موضوع به صورت حاشیه ای مطرح شد و هم دولت به آن پرداخت و هم مجلس در قالب کمیسیون های تخصصی به آن ورود کرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: هم دولت، هم بانک مرکزی و هم وزارتخانه های مربوط علاوه بر اشراف کامل در صدد رفع کامل مشکلات کامیون داران هستند و نمایندگان مردم در مجلس کماکان مسائل آنان را پیگیری می کنند.

در قبال وعده هایی که به کامیونداران دادیم، متعهدیم

همچنین عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به انتظارات کامیونداران و وعده های دولت و مجلس به فعالان این صنف گفت: مصمم­ هستیم به همه تعهداتی که به کامیون داران دادیم، جامه عمل بپوشانیم.

شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود:‌ قرار بود ۲۰ درصد افزایش نرخ داشته باشیم که بیشتر شرکتها آن را عملیاتی کرده اند و اگر کامیونداران با مواردی خلاف آن مواجه هستند، از طریق مبادی ذیربط موضوع را به مجلس منعکس کنند.

وی با بیان این که دیگر نباید تامین لاستیک موضوعیتی داشته باشد گفت: به غیر­­ از آن کامیون داران مسائلی در زمینه تامین قطعات یدکی و روغن هم داشتند و هم اکنون ­گزارشهایی از برخی شهرستانها داریم که همچنان این مشکلات وجود دارد که­ رفع این موارد به استانداران و فرمانداران ابلاغ شده تا کاملا جدی در دستور کار قرار دهند.

حسن پور همچنین با تاکید بر این که مجلس به عنوان دستگاه نظارتی و چشم بصیر مردم،­ موضوع را تا نتیجه کامل پیگیری می کند گفت: اگر اتحادیه کامیونداران یا زیر مجموعه راه و شهرسازی کماکان در این خصوص با مشکل مواجه شدند مراتب را منعکس کنند تا در روزهای آینده با فراخوان وزیر راه و شهرسازی مسائل برطرف شود.

وی با یادآوری وعده وزرای راه و شهرسازی، صنعت و کار و رفاه اجتماعی به کامیونداران گفت: به همه تعهداتی که نظام مقدس از جانب وزیر، استاندار یا نمایندگان مجلس می دهند پایبندیم و آن را عملیاتی می کنیم.

گفتنی است؛​ با ابلاغ بانک مرکزی از دیروز همه واردکنندگان می توانند با مراجعه به گمرکات کشور لاستیک های وارد شده را ترخیص کنند و این مشکل کامیونداران برطرف شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code