وزیر اقتصاد و دارایی و مدیرعامل بانک ملی­ در کمیسیون ­اقتصادی مجلس، ­­ برای پاسخگویی به سوال نمایندگان حاضر شدند؛ ​­ در همین جهت محمد رضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی در پاسخ به سوال نماینده مردم اهواز درباره اقدامات بانک­ ملی برای شرکت ملی فولاد افزود: زمانی که این شرکت­ به بانک ملی داده شد، ­ ۸ ماه معوقه حقوق کارمندان را داشت و چندین ماه تعطیل بود.

 

وی ادامه داد: در آن زمان این شرکت از کمبود مواد اولیه رنج می‌برد و در ­دورانی که به قوه قضاییه سپرده شده بود هزار و ۵۰۰ نفر جذب شده بودند که عملا کاری انجام نمی‌دادند.

حسین زاده افزود: ما اقدامات زیادی انجام دادیم از جمله بدهی‌های تامین اجتماعی را پرداخت، حقوق معوق کارمندان را­ پرداخت و قطعات لازم را خریداری کردیم، که باعث شد تا حدودی­ این مجموعه به راه افتد، اما زمانی که کارگران هفت تپه اعتراض کردند، کارگران این مجموعه نیز اعتراض کردند و متاسفانه با تحریک عده ای­ باعث­ بهم ریختگی­ فضا­ شدند.

مدیر عامل بانک ملی گفت: این کارخانه بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد تا خط ۴ خود را به بهره برداری برساند، ​ ما در این راه حامی نداریم ­­در صورتی که باید وزارتخانه‌های دیگر هم همکاری داشته باشند مثلا این مجموعه نمی‌تواند کارت بازرگانی خود را دریافت کند و یا اینکه­ برای پرداخت بدهی‌های زیاد وامی بگیرد ­به همین دلیل همه باید کمک کنند­، چون به تنهایی نمی‌توان کاری را از پیش برد.

وی اضافه کرد: مثلا در خصوص­ هپکو مشکلات کارگری وجود داشت و وزارت صنعت، ­ کارگروهی تشکیل داد­ و همه باهم دست به دست دادند تا مشکلات هپکو حل شود و در این کارخانه هم باید کارگروهی تشکیل شود تا مشکلات حل شود، چون این شرکت بدهی‌های سنگینی دارد و اینکه پرداختش بسیار مشکل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code